BaTTwin Battery Redundancy

69.99  incl. VAT

 

Umożliwia wykorzystanie dwóch bliźniaczych akumulatorów do zasilania odbiornika i serw. Zabezpiecza przed awarią jednego pakietu ,a tym samym utratą kontroli nad modelem.

 

Pobierz instrukcję obsługi PDF

Pobierz ulotkę produktu PDF

 

Kategoria:

Opis

BaTTwin został zaprojektowany specjalnie dla dużych modeli RC. Urządzenie pozwala wykorzystać dwa bliźniacze akumulatory jako zasilanie główne odbiornika i serw modelu. Jego głównym zadaniem jest dywersyfikacja i redundancja zasilania, a tym samym znaczące zmniejszenie ryzyka utraty kontroli nad modelem w przypadku awarii jednego akumulatora lub pakietu zasilającego. Należy zaznaczyć, że BaTTwin również posiada dwa niezależne i redundantne obwody zasilające wyjścia.

Urządzenie nieustannie monitoruje poziom napięcia obu akumulatorów i zawsze obciąża ten o większym napięciu chwilowym – przełączanie pomiędzy akumulatorami jest niezauważalne i następuje cyklicznie bez przerwy w zasilaniu odbiornika nawet przy dużym poborze prądu. W przypadku zastosowania takich samych akumulatorów będą się one rozładowywać równocześnie. Wykorzystanie np dwóch akumulatorów np. LiPo 7,4V 2200mAh – skutkuje tym, że w modelu do dyspozycji jest w sumie 4400 mAh.

Zabezpieczenia:

– W przypadku zwarcia wewnętrznego jednego akumulatora lub styków po stronie wejściowej BaTTwin (np w wyłączniku, lub przetarciu przewodów). Odbiornik będzie nieustannie otrzymywał zasilanie z drugiego akumulatora, przełączenie następuję w sposób niezauważalny i bez przerwy w zasilaniu odbiornika i serw. Jednak w przypadku zwarcia akumulatora możliwe jest zapalenie się akumulatora. Zwarcie jednego akumulatora NIE OBCIĄŻA drugiego sprawnego akumulatora.

– W przypadku uszkodzenia jednego akumulatora (nagły spadek napięcia, lub spore zmniejszenie pojemności starego pakietu) Odbiornik będzie nieustannie otrzymywał zasilanie z drugiego akumulatora, przełączenie następuję w sposób nie zauważalny i bez przerwy w zasilaniu odbiornika i serw.

– W przypadku odłączenia jednego z akumulatorów (awaria styków lub awaria wyłącznika). Odbiornik będzie nieustannie otrzymywał zasilanie z drugiego akumulatora, przełączenie następuję w sposób nie zauważalny i bez przerwy w zasilaniu odbiornika i serw.

– Zabezpieczenie w przypadku podłączenia akumulatora w odwrotnej polaryzacji. Na wyjściu BaTTwin nie pojawi się napięcie.

Pozostałe funkcje:

– BaTTwin NIE POBIERA prądu podczas czuwania,

– zaprojektowany z myślą o instalacjach HV (napięcie 7.4V),

– w przypadku instalacji 5,0V-6,0V współpracuje z regulatorami napięcia,

– przygotowany pod dodatkowe przewody do ładowania akumulatorów,

– wysoka wytrzymałość prądowa 2x10A,

– szerokie progi napięcia zasilania.

 

Dane techniczne:

– wymiary: 46 mm x 25 mm x 5 mm
– przewody RX [OUT]: Futaba / JR żeński, 22AWG, 200mm
– przewody akumulatora: [BAT1/2]: 18 AWG, 200 mm
– akumulatory: LiPo, Li-Ion, LiFe, NiMh, NiCd
– nap. Zasilania: 5,0V – 30,0V, max 2 x 10A
– ciężar 20 gram
– wtyki odbiornika max 7A (3,5 A na każdy)
– spadek napięcia ok 0,4 V
– nie zaleca się akumulatorów 4,8V
(4 ogn. NiMh/NiCd)