Sprzedany

FORCE Servo Controller

239.99  incl. VAT

 

Sterownik serwa bazujący na transmisji światłowodowej, pozwala umieścić serwomechanizm np. przepustnicy, tuż obok aparatu zapłonowego bez ryzyka przeniesienia zakłóceń w kierunku odbiornika RC.

 

Pobierz instrukcję obsługi PDF
Pobierz ulotkę produktu PDF

 

 

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Światłowodowy sterownik serwa został zaprojektowany jako uzupełnienie do światłowodowego wyłącznika zapłonu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać go niezależnie.

Głównym zadaniem sterownika jest możliwość umieszczenia serwa przepustnicy lub ssania w samym przedziale silnika, a siłą rzeczy tuż obok aparatu zapłonowego. Mając na uwadze niekorzystny wpływ zakłóceń powodowanych przez zapłon, które mogłyby przedostać się do obwodu RC, sterownik komunikuje się z odbiornikiem wyłącznie za pomocą światłowodu odpornego na zakłócenia elektromagnetyczne. Dzięki temu zostaje zachowana zasada minimum 30cm dystansu pomiędzy obwodami zapłonu silnika, a obwodem aparatury RC w modelu. W takim przypadku serwo zasilane jest z tego samego pakietu co aparat zapłonowy silnika.

Światłowodowy sterownik serwa może zostać wykorzystany również do innych celów niż sterowanie przepustnicą czy ssaniem. Sprawdzi się on wszędzie tam gdzie długie przewody sygnałowe mają niekorzystny wpływ na działanie elektroniki. Za jego pomocą można sterować ruchem serwa znajdującego się w znacznej odległości. Lub wszędzie tam gdzie wymagana jest galwaniczna izolacja elementów wykonawczych serwa od elektroniki sterującej.

Sterownik serwa FORCE działa poprawnie już od 3,6V po stronie odbiornika RC, oraz 3,6V po stronie zasilania serwa. Maksymalne dozwolone napięcia zasilania po obu stronach to 13,0V. Należy pamiętać aby nie przekraczać napięcia akceptowanego przez serwo, a w razie potrzeby zastosować odpowiedni regulator napięcia.

Sterownik serwa FORCE składa się z modułu nadajnika światłowodowego wpinanego w odbiornik RC i zasilanego wprost z niego. Modułu odbiornika światłowodowego zasilanego z akumulatora zapłonu. Przewodu światłowodowego. Do poprawnego działania urządzenie wymaga osobnego kanału z odbiornika.

 

Dane techniczne:

Nadajnik światłowodowy
– wymiary: 35mm x 11mm x 13mm
– przewód: Futaba, żeński 300mm
– zasilanie: 3,6V – 13,0V
* 2 – 3 x (LiPo/Li-Ion/LiFe)
* 4 – 9 x (NiMh/NiCd)
– ciężar: ~ 10,0 gram
Odbiornik światłowodowy
– wymiary: 47mm x 21mm x 13 mm
– przewód zasilania: Futaba / JR męski 150mm
– przewód serwa: Futaba / JR męski 150mm
– zasilanie: 3,6V – 13,0V
* 2 – 3 x (LiPo/Li-Ion/LiFe)
* 4 – 9 x (NiMh/NiCd)
– ciężar: ~ 15,0 gram
– obciążalność: ciągła 5A, chwilowo 30A