Optical Kill Switch

69.99  incl. VAT

 

Optyczny wyłącznik zapłonu. Znacząco zmniejsza ryzyko utraty zasięgu, jednocześnie dając możliwość awaryjnego zgaszenia silnika w różnych sytuacjach. Zawiera dodatkowe funkcje podnoszące bezpieczeństwo.

 

Pobierz instrukcję obsługi PDF

Pobierz ulotkę produktu PDF

 

Kategoria:

Opis

Zaprojektowany specjalnie dla dużych modeli RC wyposażonych w silniki benzynowe z elektronicznym aparatem zapłonowym. Jego głównym zadaniem jest dać możliwość wyłączenia silnika bezpośrednio za pomocą aparatury zdalnego sterowania, oraz odseparowanie obwodów elektrycznych odbiornika I zasilania zapłonu od siebie, w celu wyeliminowania propagacji zakłóceń mogących spowodować utratę zasięgu.

znacząco zmniejsza ryzyko utraty zasięgu, jednocześnie dając możliwość awaryjnego zgaszenia silnika w różnych sytuacjach.

– Podwójna optycznie izolowana transmisja sygnałów umożliwiająca ZAŁ/WYŁ zapłonu silnika. Całkowita odporność na zakłócenia powodowane przez aparat zapłonowy dzięki zastosowaniu dwóch separatorów optycznych.

– Możliwość ZAŁ i WYŁ zapłonu bezpośrednio z aparatury zdalnego sterowania. Możliwość wyłączenia silnika przez użytkownika nawet podczas awarii lub blokady serwa przepustnicy.

– Bezpieczna blokada kolejnościowa Jeśli podczas przygotowywania modelu, dźwignia na aparaturze odpowiedzialna za zapłon będzie w pozycji ZAŁ oraz nastąpi podłączenie zasilania głównego w modelu. Zapłon NIE zostanie zasilony! Chroni to przed omyłkowym załączeniem zapłonu w przypadku gdy zapomnimy wyłączyć dźwignię zapłonu na aparaturze po poprzednim locie. Aby zasilić zapłon należy wpierw ustawić dźwignię w pozycji WYŁ a następnie ZAŁ. W przypadku zadziałania blokady dioda LED mruga bardzo szybko (ok. 6 razy/sek.)

– Wysokiej jakości przewody Przewody odbiornika, baterii zapłonu oraz zapłonu są średnicy 22AWG (0,33 mm2)

– Funkcja Fail-Safe Możliwa do ustawienia reakcja na Fail-Safe. Zapłon zostanie wyłączony automatycznie po zakłóceniu trwającym dłużej niż 1 sek. Jeżeli zakłócenie będzie trwać krócej, silnik nie zostanie zgaszony. Od momentu zgaszenia silnika dioda LED będzie mrugać aż do wylądowania i zresetowania zasilania modelu, dając informację na ziemi z jakiego powodu został zgaszony silnik.

– Szeroki zakres napięć zasilania Urządzenie działa poprawnie w zakresie 3.0 – 24.0 V po stronie odbiornika RC, oraz 3.0 – 20.0 V po stronie baterii zasilania zapłonu. Maksymalny dozwolony prąd to 5.0 A ciągły, oraz 16.0 A chwilowy.

– Nie ma potrzeby używania mechanicznego wyłącznika baterii zapłonu! Prąd upływnościowy baterii zapłonu podczas wyłączonego urządzenia wynosi tylko! 1,8uA (mikro Ampera) przy 6,0 V baterii. Oraz 20,0 uA przy 16,V. Oznacza to że przy baterii 2000mAh, 6Vbateria rozładowała by się całkowicie po 126 latach! 1,8uA jest wielokrotnie mniejszą wartością niż samo rozładowanie się baterii podczas przechowywania.

– Możliwość zasilania zapłonu z tej samej baterii co odbiornik RC. Domyślnie urządzenie jest w trybie pracy z dwoma niezależnymi bateriami zapłonu i odbiornika. Obwody te są od siebie podwójnie odseparowane. Jednak istnieje możliwość zasilania zapłonu ze wspólnej baterii wraz z odbiornikiem RC.

– Wyraźnie widoczna dioda LED sygnalizuje kiedy układ zapłonowy jest ZAŁ a kiedy WYŁ dioda zasilana jest z obwodu zasilania zapłonu a nie odbiornika RC co dodatkowo podnosi poprawność sygnalizacji. Dodatkowo dioda LED pełni funkcję informacyjną podczas zgaszenia silnika w efekcie wystąpienia zakłóceń i zadziałania Fail-Safe, lub problemów z instalacją elektryczną odbiornika.

– Możliwość wyłączenia funkcji Fail-Safe Funkcja ta może zostać wyłączona poprzez połączenie pary zworek po lewej stronie na zdjęciu powyżej. Od tej chwili urządzenie nie wejdzie nigdy w trzeci stan pracy F-S a jedynie będą aktywne funkcje ZAŁ i WYŁ zapłonu.

– Silnik zostanie zgaszony w następujących przypadkach: – Utrata zasięgu przez czas dłuższy niż 1 sek. (dioda LED zacznie mrugać). Czas krótszy niż 1 sek nie spowoduje żadnej akcji. – Problem w zasilaniu odbiornika (przerwy lub rozładowane baterie) – Wyłączenie silnika za pomocą dźwigni na aparaturze RC.

 

Dioda LED sygnalizuje 5 różnych stanów pracy urządzenia:

1. LED zgaszona –zapłon jest wyłączony przez użytkownika lub z powodu braku baterii zasilania zapłonu.

2. LED świeci ciągle – zapłon jest załączony przez użytkownika i nie wystąpiły problemy z zasięgiem.

3. LED mruga krótkimi impulsami – zapłon został wyłączony na skutek wystąpienia Fail-Safe

4. LED mruga długimi impulsami – silnik został zgaszony na skutek F-S ale teraz zapłon jest z powrotem załączony gdyż łączność powróciła, a dźwignia na aparaturze była w pozycji ZAŁ.

5. LED mruga b. szybko (6razy / sek.) Dźwignia załączenia zapłonu była w pozycji ZAŁ podczas włączania zasilania modelu. Zapłon jest wyłączony przez blokadę kolejnościową.

 

Dane techniczne:

– wymiary: 35mm x 18mm x 5mm
– wtyk odbiornika: Futaba żeński, 22AWG, 300mm
– napięcie zasilania Rx: 3,0V – 24,0V
1 – 7 x (LiPo/Li-Ion/LiFe)
3 – 20 x (NiMh/NiCd)
– ciężar: 15,0 gram 
– wtyk baterii zapłonu: Futaba / JR męski 22AWG, 150mm
– wtyk zapłonu: Futaba / JR żeński 22AWG, 150mm
– przewód diody LED: 300mm, diode (fi)3mm ultra jasna
– napięcie zasilania zapłonu: 3,0V – 20,0V
1 – 7 x (LiPo/Li-Ion/LiFe)
3 – 16 x (NiMh/NiCd)
– maks. prąd: 5A ciągły, 16A chwilowy
– prąd upływu gdy WYŁ: 1,8uA przy 6,0V; 20,0uA przy 16,0V